Czym objawia się nieprawidłowa wentylacja budynku?

Wentylacja budynek

Budynki, które są przeznaczone do użytkowania przez ludzi, zawsze powinny mieć odpowiednią wentylację. Bez cyrkulacji powietrza na odpowiednim poziomie, funkcjonowanie w pomieszczeniach bez wentylacji może być bardzo uciążliwe. Niekiedy podczas eksploatacji budynków pojawiają się pewne objawy, które mogą świadczyć o tym, że wentylacja w obiekcie nie przebiega prawidłowo. Jeśli zaś w budynku są kominy wentylacyjne i odpowiednie wywietrzniki, to warto sprawdzić, czy kominy są drożne. Należy też pamiętać, że już podczas budowy trzeba uwzględnić kominy wentylacyjne, jako bardzo istotne elementy. Wymagane jest to od każdego projektu, na bazie którego dostaje się pozwolenie na budowę. Można do tego wykorzystać nie tylko kominy Brata, które są także przeznaczone do budowy kominów spalinowych, ale także inne wersje kominów dwuwentylacyjnych, które pozwalają na budowę przewodów do wentylacji.

Pierwsze objawy złej wentylacji budynku

Zła wentylacja w budynku nie zawsze jest możliwa do zauważenia na pierwszy rzut oka, jednak bywa tak, że można to zauważyć, nawet będąc laikiem. Przede wszystkim, w pomieszczeniach pojawia się specyficzny zapach. Może to być zapach pleśni, a także długo unoszący się zapach zanieczyszczeń, takich jak na przykład dym. Być może jest to powodowane ciągiem wstecznym, czyli cofaniem się powietrza w przewodzie kominowym. Taka sytuacja powinna być szybko zdiagnozowana i należy znaleźć jej przyczynę. Jedną z nich może być niedrożny komin lub na przykład słabo ocieplony przewód kominowy. Jedną z przyczyn niedrożności często są ptaki, które zakładają gniazda na szczycie kominów.

Wilgoć w budynku, jako oznaka słabej wentylacji

Inną z oznak słabej wentylacji jest woda, która skrapla się na ścianach lub na suficie. Ma to miejsce, gdy powietrze nie jest w stanie wydostać się na zewnątrz, a wilgotność powietrza osiąga zbyt wysoki poziom. Często można też wyczuć, że powietrze jest bardzo wilgotne, nawet jeśli jeszcze krople nie osadzają się na ścianach. W takiej sytuacji poprawienie wentylacji jest niezbędne. Zajrzyj na https://pekabet.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *