Jak dezynfekuje się przewody wentylacyjne w kominach?

Komin

Wieloletnia eksploatacja budynków wiąże się z koniecznością prawidłowego zadbania o czystość podstawowych elementów, takich jak na przykład kominy. O ile w przypadku kominów spalinowych, takich jak kominy Konekt, jest to oczywiste. Zanieczyszczenia gromadzące się w takich przewodach są widoczne gołym okiem, w postaci zbierającej się na ścianach komina sadzy. Sprawa się nieco komplikuje, gdy zanieczyszczeniu ulegają przewody wentylacyjne. Są one zazwyczaj zdecydowanie trudniejsze w wyczyszczeniu, chociażby z tego powodu, że zanieczyszczeń nie widać gołym okiem. Sam proces czyszczenia też nie może sprowadzić się do umycia wnętrza komina, gdyż jest to niewykonalne od strony technicznej.

Jakie zanieczyszczenia zbierają się w przewodach wentylacyjnych w kominach?

Przewody wentylacyjne w kominach często są dość wilgotnymi przestrzeniami, gdyż to przez nie ulatuje para wodna. Często jest ona tam wyprowadzana z wnętrza budynku poprzez wyciągi lub zwykłe kratki wentylacyjne. Dodatkowo wnętrza przewodów bywają dość ciepłe i mają wiele zakamarków, na przykład w okolicy kształtek kominowych. Takie warunki są sprzyjające dla rozwijania się bakterii, wirusów, grzybów, pleśni i innych drobnoustrojów. Niestety nie da się tego uniknąć ze względu na charakterystykę użytkowania przewodów wentylacyjnych. Można jednak takie przewody wyczyścić. Warto to robić okresowo lub przynajmniej wtedy, gdy z ich wnętrza zacznie wydobywać się nieprzyjemny zapach.

Jak czyści się przewody wentylacyjne w kominach?

Fizyczne dostanie się do wnętrza komina jest niemożliwe. Są jednak metody, które pozwalają na wyczyszczenie wnętrza komina ze wszystkich drobnoustrojów znajdujących się wewnątrz. Jedną z takich metod jest ozonowanie. Polega ono na wtłoczeniu do wnętra przewodu ozonu, który jest silnie bakteriobójczy i jest w stanie zabić wszystkie drobnoustroje, które mogą powodować choroby, a także są przyczyną przykrych zapachów wydobywających się z wentylacji. Zobacz więcej na https://pekabet.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *